اخبار ویژه

بحران در مدیریت بحران خوزستان/آیا مدیرکل بازهم غافلگیر شده است؟

دیشب طبق پایش کیفیت هوای خوزستان ناسالم گزارش شد و در خصوص اعلام رسمی اداره کل بحران خوزستان و سایر سازمان ها و ادارات نیز از این موضوع مستثنا نیستند از سوی رسانه ها اعلام شد
اشتراک گذاری
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
101 بازدید
نویسنده : احمدسلامات
کد مطلب : 3721

هوای امروز اهواز در وضعیت خطر ناک و ناسالم گزارش شده و انتظار می رفت در خصوص این موضوع مهم تدابیر مناسب اتخاذ می شد که متاسفانه و در کمال ناباوری مانند سایر تصمیمات اداره کل بحران ،دانشگاه علوم پزشکی ، اداره کل محیط زیست ، شهرداری و سایر متولیان هیچ خبری از آنها نیست و اقدامات مناسبی انجام ندادند .

جالب تر آنکه اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در ساعت ۷ صبح اعلام شده است که در آن ساعت بسیاری از خانواده ها بین رفتن یا نرفتن فرزندان خود مانده بودند و از قرار معلوم تعدادی از خانواده ها ضمن حضور درب مدرسه و مشاهده تعطیلی مدارس بوده اند که نشان از ضعف و عدم مدیریت دارد .

ابن نا هماهنگی ها ادامه داشته و تعطیلی نوبت عصر در ساعت ۱۱:۲۱ دقیقه در همان کانال ایتا منتشر شده است که باید پرسید مراتب اطلاع رسانی چرا اینقدر اسف بار است؟

بر اساس اطلاعات موجود به دست امده بی تدبیری و عدم مسئولیت بصورت مستند که از طریق کانال اطلاع رسانی ایتا اطلاعیه تعطیلی را ساعت ۷ صبح منتشر می کند و آخرین بروز رسانی سایت اداره کل بحران ۳ اردیبهشت است که باید دید چرا این وضع در اداره کل بحرانی است و خود نیازمند مدیریت بحران همان که وظیفه خطیر خود مانند ایجاد هماهنگی ، انسجام ، نظارت و ارزیابی مستمر واحدهای سازمانی در راستای هم افزایی سیاست های جامع پیشگیری و کاهش اثرات و پیامدهای نامطلوب حوادث و سوانح غیرمترقبه ، آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح غیرمترقبه مستند سازی و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به حوادث و اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی و مدیریت حادثه ابلاغ دستورالعمل های اجرایی مربوط به اقدامات اضطراری و احتیاطی در هنگام وقوع و یا احتمال وقوع حوادث غیرمترقبه به واحدهای سازمانی و نظارت بر اجرای آنها را دارد که این بخش کوچکی از وظایف مهم اداره کل بحران است.

حال این سوال پیش می آید که اداره کل بحران در دولت سیزدهم چه عملکردی داشته و چه اقدامات مهمی انجام داده است ؟

آخرین نشست خبری مدیرکل بحران با رسانه ها کی بوده و روابط عمومی اداره کل بحران خوزستان چه تعاملی با رسانه جهت انعکاس رخدادها و اطلاع رسانی داشته است؟

شرف الدین شیرازی مدیرکل اداره کل بحران خوزستان در ۲۸ تیرماه ۱۴۰۲ منصوب شده است وی هیچ گونه سابقه مرتبط نداشته و بعنوان یکی از نیروهای غیر بومی دولت محسوب می شود .

تنها روزمه وی سمت‌هایی نظیر فرمانداری، دبیر ستاد برنامه‌های نوروز بنیاد کرامت رضوی آستان قدس رضوی، معاون اداری، مالی، پشتیبانی و بودجه سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و مسئول دبیرخانه شاخص‌های فرهنگی استانداری خراسان رضوی در پرونده کاری مرتضی شرف الدین شیرازی است.

جهت اطلاع مدیرکل بحران و سایر نهادهای متولی فردا هم طبق پایش موجود هوای ناسالم است اگر قرار است اطلاعیه ای صادر شود به ساعت ۷ صبح موکول نشود تا مراتب اطلاع رسانی موثر باشد.


استاندار خوزستان می بایست در خصوص عملکرد مدیران و معاونین خود آنهم در استانداری که وظایف مهمی در قبال مردم دارد و باید به آن توجه داشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *