اخبار ویژه

امکان توسعه شرکت ها در قالب «ارائه تسهیلات» یا «افزایش سرمایه» با حمایت ایمیدرو

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: حمایت این سازمان برای توسعه شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی وابسته، در قالب «ارائه تسهیلات» یا «افزایش سرمایه» وجود دارد.
اشتراک گذاری
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
49 بازدید
کد مطلب : 1737

وجیه ا… جعفری در نشست با نمایندگان میانه در مجلس شورای اسلامی و اعضای هیات مدیره شرکت فولاد آذربایجان و مجتمع فولاد میانه با بیان این مطلب، گفت: برای توسعه شرکت های فولاد در میانه، می توان در قالب ارائه تسهیلات یا افزایش سرمایه اقدام کرد.
وی افزود: با توجه به قیمت انرژی، اجرای واحدهایی با ظرفیت یک میلیون تن صرفه اقتصادی ندارد و مجموعه های فولاد در میانه نیز بر مبنای این قاعده، نیازمند توسعه زنجیره است. ایمیدرو نیز برای تحقق برنامه های توسعه ای این شرکت، حمایت های قانونی را انجام می دهد.

آمادگی ایمیدرو برای آموزش نیروی انسانی طرح های توسعه
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مجتمع های فولادی مستقر در میانه با اجرای طرح جدید خروج از تولید تک محصولی، سودده شده است، گفت: برای تامین نیروی انسانی طرح توسعه و فولادسازی، جذب از میان افراد بومی در اولویت باشد. در همین حال ایمیدرو آمادگی تامین مالی برای آموزش فنی نیروی انسانی را دارد.
وی ادامه داد: مطالعه برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در این منطقه در حال انجام است. در حوزه اکتشاف نیز ۵۹ درخواست برای اکتشاف از سوی ایمیدرو در استان ارائه اما تنها یک پروانه در چند سال گذشته صادر شده و نیاز به رفع چالش های صدور پروانه های اکتشافی در این منطقه است.

رونق فولاد آذربایجان در دوره فعلی
مهدی اسماعیلی، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تشکر از اینکه شرکت فولاد آذربایجان در مدیریت فعلی ایمیدرو، رونق گرفته است، گفت: برای توسعه صنعت فولاد در شهرستان میانه، ۳۶ هکتار زمین خریداری شد. این منطقه، با توجه به وجود معادن، اکنون آماده برای توسعه زنجیره معدنی است.
وی ادامه داد: در حال حاضر، در شرکت فولاد آذربایجان با مشکل نیروی انسانی مواجه هستیم و از ایمیدرو درخواست آموزش و جذب نیروی انسانی را داریم. همچنین خواستار امکان پذیری انجام اقداماتی در زمینه مسئولیت اجتماعی از سوی این شرکت هستیم.

درخواست افزایش اختیارات به اعضای هیات مدیره شرکت ها
سیدمرتضی حسینی، نماینده مردم میانه در مجلس در این نشست بیان داشت: با توجه به توسعه نیافتگی این منطقه، اختیارات مورد نیاز به اعضای شرکت های فولاد آذربایجان و فولاد میانه، برای اجرای طرح های توسعه ای و رفع کمبودها و عقب ماندگی ها داده شود.
در این نشست، محمد آقاجانلو، مدیرعامل شرکت فولاد ایران، میکائیل عظیمی، مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان، هادی غلامزاده، مدیر مجتمع فولاد میانه و نیز اعضای هیات مدیره این شرکت ها حضور داشتند و به ارائه چالش ها و برنامه های توسعه ای پرداختند.

منبع: ایمیدرو

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *