اخبار ویژه

۱۵۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام خوزستان اختصاص یافت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت سیزدهم با نگاه به توانمندی‌های داخلی توانسته است در کمتر از ۱۸ ماه به موفقیت‌های زیادی دست یابد، از اختصاص ۱۵۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرحهای نیمه تمام خوزستان خبر داد.
اشتراک گذاری
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲
57 بازدید
کد مطلب : 1638

به گزارش خبرنگار ایرنا سیدصولت مرتضوی شامگاه پنجشنبه در آیین شروع عملیات اجرایی مجتمع احیای مستقیم فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد اکسین خوزستان در اهواز افزود: برای حل مشکلات و چالش‌های اقتصادی در داخل ، مدیران باید در وسط میدان باشند و با نظارت عالی گره‌های مشکلات اقتصادی را باز کنند.

وی گفت: افتخار دولت آن است که می خواهد به دنیا اثبات کند به دنبال حل مساله و بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخل برای رفع مشکلات کشور است و در ۱۸ ماه عمر دولت سیزدهم قدم‌های موثر و راهگشایی برای حل و فصل مشکلات کشور برداشته است.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در مدت ۱۸ ماه حضور دولت سیزدهم، رییس جمهور به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور هفت بار (یعنی هر ۲ ماه و ۱۰ روز یکبار) به این استان که پیشانی دفاع مقدس در سال‌های مقاومت و پیشانی توسعه کشور است، سفر کرده است.

مرتضوی ابراز امیدواری کرد در دور دوم سفر هیات دولت به خوزستان ، روند توسعه همه جانبه خوزستان شتاب بگیرد.

۱۵۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام خوزستان تخصیص یافت

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در سفر نخست هیات دولت به خوزستان ۷۰۰هزار میلیارد ریال پروژه در بخش‌های عمرانی از جمله آب ، فاضلاب ، جاده ، راه‌وآهن و شهرسازی تعریف شد که این اعتبار جدای از اعتبارات طرح‌های اقتصادی ، بهداشت و درمان ، آموزش و پرورش و بخش‌های فرهنگی خوزستان بوده است.

وی گفت: در دور دوم سفر هیات دولت ۱۵۰هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استان تخصیص یافته است و از ده‌ها طرح بهره‌برداری و یا عملیات اجرایی آنان شروع می‌شود.

مرتضوی شروع عملیات اجرایی ۲ طرح پتروشیمی فناوران ، توسعه پتروشیمی غدیر در ماهشهر با ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری و پتروپالایش مسجدسلیمان با ۴ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری از دستاوردهای دور دوم سفر هیات دولت به خوزستان بیان و ابراز امیدواری کرد با بهره‌برداری از این طرح‌ها در ۳ سال آینده ، زمینه اشتغال بیشتر جوانان استان در این طرح‌های تولیدی فراهم شود.

به گزارش ایرنا برای اجرای طرح مجتمع احیای مستقیم فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد اکسین خوزستان در مدت ۳۶ ماه ، ۱/۲ میلیون تُن اسلب و یک میلیون ۷۶۰هزار تُن آهن اسفنجی به ظرفیت تولید این شرکت فولادی افزوده خواهد شد. میزان سرمایه‌گذاری در این طرح فولادی ۵۰۰ میلیون یورو برآورد شده است.

با اجرای این طرح زیربنایی ، زنجیره فولادسازی در شرکت فولاد اکسین تکمیل خواهد شد و یک هزار فرصت شغلی جدید در این شرکت فراهم می‌شود.

شرکت فولاد اکسین خوزستان تولیدکننده انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است که با استفاده از فناوری های خاص صنعت فولاد کشور تأمین نیازهای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دریایی است.

۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران از شرکت‌های زیرمجموعه بانک ملی، ۳۰ درصد متعلق به شستا از زیر مجموعه تامین اجتماعی و ۳۰ درصد دیگر از سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است.

خوزستان قطب دوم صنعت فولاد کشور پس از استان اصفهان است.شرکت فولاد خوزستان، گروه ملی صنعتی فولاد ایران و فولاد اکسین از مهمترین شرکت‌های فولادی خوزستان هستند

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *