اخبار ویژه

ابراهیم عامری یک چهره مردمی بود

دکتر عباس حیصمی : خبر ارتحال چهره مردمی سیاسی و شجاع، در واپسین ایام ماه مبارک رمضان، حقیقتا موجب تاثر و تاسف است.حاج ابراهیم هرچند فردی سیاسی و صاحب تحلیل و خوشفکر بود ومسئولیت های مختلف مدیریتی و اجرائی داشته است، اما مهمتربن مشخصه ایشان مردمی بودن او بود که هرگز مسئولیت ها و سنگرهای […]

اشتراک گذاری
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
74 بازدید
کد مطلب : 1531

دکتر عباس حیصمی : خبر ارتحال چهره مردمی سیاسی و شجاع، در واپسین ایام ماه مبارک رمضان، حقیقتا موجب تاثر و تاسف است.حاج ابراهیم هرچند فردی سیاسی و صاحب تحلیل و خوشفکر بود ومسئولیت های مختلف مدیریتی و اجرائی داشته است، اما مهمتربن مشخصه ایشان مردمی بودن او بود که هرگز مسئولیت ها و سنگرهای حزبی و سیاسی وی نتوانست بر خوی مردمی و حضور اجتماعیش سایه بیندازد.
اندیشه مردمی وی، نه تنها در پویش که حتی در پوشش هم به چشم می خورد.
زنده یاد عامری، همواره بر کسوت معلمی خویش تاکید می کرد. و از همان ایام نخستین انقلاب سعی در برپائی مراکز فرهنگی(مرکز ثقافی) و حضور در جمع طوایف و عشایر داستند.
مردم شوش هنوز خاطرات خوشی از حضور فرمانداری مردمی به نام ابراهیم عامری را بخاطر می آورند.حاج ابراهیم در تحلیل های سیاسی همواره چند پرده جلوتر را می دید و بدرستی پیش بینی می کرد.
شجاعت ایشان در امور سیاسی هم قابل توجه بود. ایشان هر چند در تحلیل ها و نظرات سیاسی خویش استوار بود و گرایش سیاسی ایشان چرخ فلکی نبود، اما اگر نقش خود را در یک تصمیم سیاسی خطا، موثر و ذی نقش می دید، از تصریح شجاعانه آن ابایی نداشتند.
ایشان معلمی وارسته، سیاستمداری ریشه مندی بود که ریشه های اندیشه اش، مرهون خودسازی های پیش از انقلاب بود.حاج ابراهیم هرگز مرغوب تهدیدها و احضارها و خط و نشان های اربابان ثروت وقدرت در استان نشدند.وخلاصه اینکه دست تقدیر همچنان در کار اختیار یادگاران خوب انقلاب و امام است.ارتحال ایشان در واپسین روزهای ماه ضیافت الله، که خان کرم وغفران کردگاریش گسترانیده است، نوید حسن عاقبت و شمول رحمت خاص خداوندی ایشان است.
این فقدان را به خانواده مکرم و بازماندگان معزز و دوستان و علاقمندان به ایشان تسلیت عرض می کنم.خداوند ایشان را با شهدا و صالحین محشور گرداند. آمین یا رب العالمین.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *