اخبار ویژه
در نشست مشترک هیات‌های عالی‌رتبه ایران و عراق؛

آیت‌الله رئیسی: ظرفیت‌های زیادی برای توسعه روابط ایران و عراق در عرصه‌های مختلف وجود دارد

تهران- ایرنا- رئیس جمهور با بیان اینکه ارتقای سطح مناسبات ایران و عراق خوشایند دشمنان ما نیست، اظهار داشت: ایران و عراق متناسب با منافع دو کشور در منطقه به گسترش تعاملات خود خواهند پرداخت و تقویت و تحکیم روابط تهران و بغداد علاوه بر تامین منافع دو ملت به نفع منطقه نیز خواهد بود.
اشتراک گذاری
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
54 بازدید
کد مطلب : 1645

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» ظهر روز شنبه در نشست هیات‌های عالی‌رتبه ایران و عراق، با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری عراق به ایران گام بلندی در ارتقای روابط خواهد بود، گفت: روابط دو کشور و نیز اجرای موافقتنامه‌های فیمابین از روند رو به رشد و رضایت‌بخشی برخوردار است، اما با این وجود ظرفیت‌های زیادی برای توسعه روابط در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ارتقای سطح مناسبات ایران و عراق خوشایند دشمنان ما نیست، افزود: ایران و عراق متناسب با منافع دو کشور در منطقه به گسترش تعاملات خود خواهند پرداخت و تقویت و تحکیم روابط تهران و بغداد علاوه بر تامین منافع دو ملت به نفع منطقه نیز است.

آیت الله رئیسی بر گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی، انرژی، ترانزیت و حمل و نقل، تبادلات تجاری و همکاری‌های امنیتی و نیز اهمیت تسریع در اجرای توافقات موجود میان دو کشور تاکید کرد.

«عبداللطیف رشید» رئیس جمهور عراق نیز در این نشست، با تاکید بر علاقه‌مندی کشورش برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: دو کشور ظرفیت‌های متنوعی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تبادلات تجاری دارند.

«عبداللطیف رشید» نهمین رئیس جمهور عراق که برای نخستین بار در قامت رئیس جمهوری به تهران سفر کرده است، امروز پس از آئین استقبال رسمی از سوی رئیس جمهور کشورمان در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد تهران بایکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.